January 3,
Amanda-Gorman

Amanda Gorman je aktivistka, oceňovaná spisovatelka a nejmladší básnířka v historii USA, jež vystoupila během prezidentské inaugurace. Patří mezi nejvlivnější lídry a řečníky své doby. Jako naše vůbec první globální "changemakerka" přináší Amanda do značky Estée Lauder svůj hlas vyzývající ke změně a pomocí síly mluveného slova vyjadřuje krásu novým způsobem. Amanda také zahájila iniciativu WRITING CHANGE, pomocí které společně s Estée Lauder Companies podporuje gramotnost jako nástroj vedoucí k rovnosti, dostupnosti a změně ve společnosti.

Poseděli jsme s Amandou, abychom probrali, co pro ni znamená reprezentovat značku Estée Lauder, roli krásy v jejím životě, její oblíbené slovo a samozřejmě mnohem více.

1. Jak s těmi všemi vyznamenáními a slávou zůstáváte stále nohama na zemi?
Moje rodina a přátelé mě drží nohama na zemi. Pro ně jsem pořád ta stejná Amanda, jen více známá. Láska je vždycky to, co nás ukotvuje.

2. Co vás lákalo na poezii a co chcete jejím prostřednictvím předat lidem?
Když jsem vyrůstala, říkali mi, že píšeme pouze ze tří důvodů: abychom o něčem informovali, někoho o něčem přesvědčili nebo někoho zabavili. Úplně s tím ale nesouhlasím. Jsem přesvědčená, že existuje ještě čtvrtý důvod, který se vždy při psaní snažím naplnit - a to soucítit nebo se vcítit. Na poezii mě přitahuje, jakým silným nástrojem pomoci cítit se viděn a slyšen může být - ať už pro mne jako autora nebo pro publikum.

3. Čeho byste si přála dosáhnout prostřednictvím vaší iniciativy WRITING CHANGE společně s Estée Lauder Companies?
Společnost Estée Lauder Companies i já k této iniciativě přistupujeme s hlubokým přesvědčením o tom, že naše příběhy mohou formovat svět. Naším cílem je pomáhat celosvětově projekty, které podporují gramotnost a psaní jako formu změny ve společnosti.

4. Oblíbené anglické slovo.
Love. (Láska.)

5. Slovo, které už nikdy nechcete slyšet.
Nenávist.

6. Nejranější vzpomínka související s kosmetikou.
Když jsem byla malá, vkrádala jsem se k mamce do koupelny a všechny její rtěnky jsem si zkoušela na obličej. Vypadala jsem jako klaun, takže jsem opravdu ráda, že se od té doby moje schopnosti v líčení zlepšily!

7. Tři nezbytné kosmetické produkty.
Balzám na rty, kartáček na obočí a SPF.

8. Jakou roli podle vás může hrát krása v životě ženy?
Tělo i tvář, stejně jako slova, jsou svým vlastním druhem jazyka. Pokud mám zářivé stíny nebo výraznou rtěnku, říkám tím něco o sobě, kdo jsem a jak se pohybuji ve světě. Pro ženy nejsou naše kosmetické produkty jen prostředkem péče o sebe samé, jsou také svým způsobem bojovými barvami, ve kterých čelíme světu.

9. Co pro vás znamená reprezentovat značku Estée Lauder jako globální "Changemaker"?
Je to pro mě obrovská čest. Jedná se o ikonickou značku a tak bych nemohla být ze spolupráce šťastnější, společně se chceme spojit s novou generací lídrů pomocí úžasné síly slov a krásy.

10. Tajný talent.
Umím chodit po rukou! Lidé jsou z toho vždycky překvapení.

11. Kdo je vaším hrdinou/hrdinkou a proč?
Moje mamka - ona je tou ženou, díky které jsem tím, kým jsem.

Top